Archív: 2020

Den dětí v přírodě

2.6.2020 v 5.25

V pondělí 1.6.2020 jsme s dětmi prožili Den dětí v lese u Holedeče, kde jsme si prošli Hopíkovu naučnou stezku. Po cestě lesem jsme se mimo jiné dozvěděli, jak dlouho trvá rozklad různých materiálů v přírodě, viděli jsme domečky pro hmyz z kmenů stromů, skládali jsme dřevěný obrázek veverky. Z obrázků umístěných na stromech jsme zjistili, jaké zvířátka zde žijí a dívali jsme se jestli některé nezahlédneme. Cestou si děti také pohrály na různých dřevěných herních prvcích. Během cesty jsme na odpočívadlech několikrát posvačili nebo jsme se osvěžili nanukem a na konci cesty si odpočinuli v altánu. Tam děti měly možnost pohoupat se na houpačkách  a pohrát si. Zde jsme si také na ohni opekli buřtíky. Poté děti hledaly poklad, který skrýval v královské truhle omalovánky, pastelky, frkačky, náramky se zvířátky a cukrovinky pro každé dítě. Velkou část bohatství jsme získali od Turistického informačního centra Žatec, které nás opakovaně touto cestou podpořilo, za což jim mnohokrát děkujeme. Jako překvapení na závěr k nám přijel „Voják Honza“ ve vojenském gazdíku – jemuž touto cestou také mnohokrát děkujeme. Ukázal dětem různé předměty, které používají vojáci, děti si také mohly prohlédnout auto a posadit se do něj. Počasí se nám vydařilo a obohacení o nové zážitky jsme se opět vrátili do školky :) .


Dopravní hřiště

29.5.2020 v 11.02

V pátek 29.5.2020 jsme se s dětmi vydali na dopravní hřiště v Žatci. Děti si přivezly kola, koloběžky, odstrkávadla, samozřejmostí byla také helma. Zakončili jsme tak měsíc květen, který se celý nesl v duchu dopravy, zopakovali jsme si dopravní značky, pravidla silničního provozu, nakonec si děti zajezdily slalom, dostaly odměnu a diplom za bezpečnost a zručnost na kole :) . Mnohokrát děkujeme panu Janoušovi, který nám hřiště půjčil a umožnil tak dětem zajezdit si na skoro opravdové silnici :) .


Aktuality v souvislosti s OČR

28.5.2020 v 13.04

CO SE MĚNÍ

VÝKAZ PÉČE

Na výkazu péče, který získáte webových stránkách ČSSZ (www.cssz.cz), vyznačíte důvody, proč dítě zůstává doma. Výkaz odevzdáte zaměstnavateli na přelomu května a června.

DŮVODY PRO POBÍRÁNÍ OŠETŘOVNÉHO

  • ohrožení zdraví dítěte
  • ohrožení zdraví jiných osob,které žijí sdítětem v domácnosti
  • výrazné omezení kapacity výchovného zařízení
  • nastavení omezujících režimových opatření ve výchovném zařízení
  • výrazné omezení provozní doby výchovného zařízení
  • jiný závažný důvod

Celý článek zde:

http://www.e-chomutovsko.cz/zpravy/zajimavosti/92091-narok-na-osetrovne-prodlouzen-do-30-cervna-co-se-ne-meni-5-nejdulezitejsich-otazek-a-odpovedi

 

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY:

TZ_Rodičům zůstává nárok na ošetřovné do 30. června 2020

Nový tiskopis OČR

Na více informací se můžete zeptat zde:

https://www.cssz.cz/web/cz/kontakty/region/ossz/ustecky-kraj/louny#obsah

Přerušení provozu MŠS v době letních prázdnin

26.5.2020 v 12.56

Otevírání zahrádky

25.5.2020 v 11.17

V pátek 22.5.2020 jsme ve školce odemkli školní zahrádku. S dětmi jsme sázeli květiny do truhlíků, seli jsme a sázeli zeleninu, kypřili písek, zalévali, hledali jsme rostlinstvo po zahradě a zatloukali k nim cedulky. Nakonec jsme si za odměnu s dětmi opekli buřtíky :) .Velice děkujeme zahradnictví Cinke v Žatci, které nás dlouhodobě podporuje a na tuto akci nám darovalo květiny do truhlíků, které budou zdobit naší školku. Dále mnohokrát děkujeme ZŠ a MŠ v Dvořákově ulici v Žatci za opětovné věnování sazenic prvotřídních rajčat a mnohých dalších rostlinných pokladů na zahrádku i do truhlíků v MŠS, jsme za to znovu moc rádi :) .


Hurá, zase do školky :)

19.5.2020 v 15.55

Vážení rodiče,

po dvou měsících a jednom dnu jsme mohli toto pondělí 18.5.2020 opět obnovit provoz naší MŠ. Bylo hezké vidět, že tak jak jsme se my těšili na děti, tak se i ony těšily na nás i své kamarády. Hned si spolu začaly hrát a povídat si o tom, co všechno zažily. I přesto, že současně nastavené podmínky jsou pro nás všechny nové, hned první den jsme společně zvládli naprosto bez potíží a s dodržením nařízených pravidel – za to patří velké poděkování i vám rodičům :) . Přikládáme několik vybraných fotografií a mnoho dalších naleznete na našem rajčeti.

Většina dne, tedy i výuka, probíhá převážně venku. Věnujeme zvýšenou pozornost hygienickým zásadám u dětí. Průběžně čistíme a dezinfikujeme povrchy a předměty. Důkladně čistíme všechny místnosti, ve kterých se děti, pedagogové a další pracovníci školy nacházejí.

S otevřením mateřské školy končí náš projekt Školka na dálku (záložku s odkazy na našich webových stránkách ponecháme do konce tohoto školního roku). Doufáme, že jsme vás inspirovali ke společným aktivitám s dětmi a zároveň jsme vám tak mohli předvést alespoň malou část toho, jak s dětmi ve školce pracujeme. Budeme moc rádi za poskytnutí zpětné vazby – ať už zasláním třeba i krátkého komentáře na náš email, nebo ještě lépe zasláním fotografii, které můžeme uveřejnit na našich webových stránkách i na https://specinka.rajce.idnes.cz/.

Vaše příspěvky zašlete prosím na: Specskol.Zatec@seznam.cz

Děkujeme všem, kteří se zapojili do našeho projektu!

Tým Mateřské školy speciální, Žatec

 

 

 

Znovuotevření mateřské školy

6.5.2020 v 14.37

Znovuotevření mateřské školy

 

 

 

 

 

Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění

 

 

 

 

 

Zápisy do MŠS pro školní rok 2020-2021

4.5.2020 v 14.33

Zápisy do MŠ 2020-2021 – info obecné

 

 

 

 

 

Informace o zápisu u nás

 

 

 

 

 

Dokumenty k seznámení či vytisknutí:

Kriteria pro prijimani deti do MSS

Zadost o prijeti ditete do MSS 2020 – 2021

Cestne prohlaseni o splneni povinneho ockovani ditete

Ockovaci kalendar

 

 

Snížení školného

v 14.08

 

 

 

 

 

v PDF: Snížení školného

Výtvarná soutěž od Národního památkového ústavu

7.4.2020 v 9.23

 

 

 

 

 

 

28. března 2020 měly být otevřeny brány všech státních hradů a zámků. Mimořádná situace tomu ale chtěla v tomto roce jinak. To přece nevadí! Od 1. 4. 2020 do 31. 5. 2020 mohou všichni malí návštěvníci namalovat, jak si představují pohádkové hrady a zámky, kde se dnes místo nich prohánějí pohádkové bytosti.

Více zde … Dětská soutěž 2020