Archív rubriky 'Aktuality-uskutečněné akce'

FunPark Pohádka Žatec (oslava Dne dětí)

5.6.2023 v 5.11

Dětský den letošního roku jsme s dětmi oslavili 1. 6. 2023 v žatecké herničce Fun Park Pohádka. Děti si tak během dopoledne zadováděly na různých molitanových prolejzačkách, trampolínách, skákacím hradě, velké skluzavce či v balónkách.

 


Karlovy Vary 31. 5. 2023

2.6.2023 v 10.48

Poslední květnový den jsme se s dětmi vydali do Karlových Varů. Navštívili jsme rozhlednu Dianu, motýlí dům, prošli si karlovarskou kolonádu a dali si i něco dobrého na zub.

 

Květnový týden v MŠ

v 4.45

Předposlední květnový týden v MŠ byl pro děti velmi přínosný. Děti si zajezdily na koních, trávily slunné dny venku, užily si i deštivých dnů v kalužích, navštívily čtenářský klubík, zasadily květiny, uvařily si nějaké dobroty a berušky navšívily koncert ZUŠ v letním kině.


ZUŠ ve Specince

18.5.2023 v 5.05

Ve středu 17.5.2023 k nám do školky přišla paní učitelka Jitka Bibi Marešová ze Základní umělecké školy Žatec a předvedla nám své vystoupení „O semínku, kde se vzalo“. Děti byly také vtaženy do děje a moc se bavily. Děkujeme za krásné vystoupení.


Odemykání školní zahrádky

17.5.2023 v 4.45

V úterý 16.5.2023 jsme ve školce přivítali jaro odemykáním školní zahrádky s pomocí lesní víly. Zahrádku jsme nejdříve museli připravit a uklidit. Do truhlíků jsme zasadili rajčata, papriky, afrikány a vyčistili jsme záhonky, kam jsme poté zasadili spoustu kytiček a zaseli několik druhů zeleniny. Na zahradě jsme také plnili několik úkolů – pletí levandulí, zametání smetí a jehličí, třídění odpadu, zalévání. také jsme hledali poklad v písku a vyzkoušeli jsme skákací hrad, ze kterého byly děti nadšené. Děkujeme všem za darování sazeniček a kytiček. Práce se nám zdařila a budeme společně sledovat jak zahrádka pěkně poroste.


ZOO park v Chomutově

9.5.2023 v 10.52

Úžasný den u zvířátek jsme měli v pátek 5.5.2023. Byli jsme na výletě v lesoparku v Chomutově. Projeli jsme se tamním vláčkem, který se jmenuje Amálka. Viděli jsme spoustu krásných zvířátek a prostředí, ve kterém žijí. Skvělým zážitkem bylo krmení tuleňů. Nejen že jsme si procházku po zooparku užili díky zvířátkům, ale i díky prolézačkám a skluzavkám, na kterých se děti mohly pořádně vyřádit :) .


Návštěva ZUŠ Žatec

4.5.2023 v 5.27

Ve středu 3.5.2023 jsme s předškoláky navštívily Den otevřených dveří ZUŠ Žatec. Viděli jsme třídy – taneční, výtvarnou, hudební, divadelní, na závěr jsme viděli a slyšeli orchestr a hudební nástroje, interkativní příběh O semínku, do kterého se zapojily i děti. Děkujeme za krásný dárek ve formě zasazených semínek o která se budeme starat a budeme čekat co z nich vyroste :)


Čarodějnice v MŠS

2.5.2023 v 5.09

I k nám do školky přiletěly v pátek 28.4.2023 čarodějnice a čarodějové. Užili jsme si dopoledne na zahradě, kde byly připravené různé úkoly (házení brouků do koše, čarodějný slalom na koštěti, zdolání pavoučí sítě, pletení sítě, pavoučí závod, čarodějnický lektvar). Po splnění úkolů jsme si opekli jablko a chleba s krví (kečup). Nakonec jsme spálili čarodějnici na ohni.


Den tance 2023

28.4.2023 v 11.56

Ve čtvrtek 27.4.2023 se naše školka zúčastnila Mezinárodního dne tance, který pořádala Základní umělecká škola v Žatci. V letním kině v Žatci jsme předvedli dva pohybové tanečky, které se nám moc podařily. Mockrát děkujeme Reklamní agentuře Damm Žatec za krásný potisk našich triček logem školky. Trička budeme nosit na podobné akce a všichni tak poznají, že jsme šikulové a šikulky ze Specinky Žatec.


Den Země

25.4.2023 v 11.11

V úterý 25. 4. 2023 proběhl v parku pod nemocnicí Den Země. Pro děti tam byly připravené různé úkoly a ukázky práce záchranného sboru (děti například skládaly puzzle, prohlédly si vycpaná zvířata a kůže, chytaly rybičky, prohlédly si sanitku, viděly králíky a kachny). Tento den si i přes nepřízeň počasí moc užily a odnesly si také odměny.