Archív: 2012

20.12.2012 v 11.10

Třpytivý pozdrav sněžných vloček,

pěkné dárky pod stromeček,

klid a radost na Vánoce

mnoho štěstí v Novém roce.

 

Přejí děti a kolektiv MŠS :)
 

 

 


 

 

 

 

Vánoční besídka

v 10.59

Zakončení roku 2012 se u nás ve školce neobešlo bez Vánoční besídky. Pro rodiče jsme si připravili vánoční tradice, vystoupení našich malých zpěváčků a nakonec přišel i Ježíšek. Děti měly radost ze společně užitého dne s rodiči a spousty cukroví, které ve školce bylo připraveno. Cukroví připravili pro děti jejich rodiče, kteří soutěžili o nejlepší košíček, rohlíček, aj… za první místo gratulujeme rodině Repiských, na druhém místě se nám umístila rodina Čekalů a třetí místo obsadila Terezka s maminkou paní Košlerovou. Děkujeme za hojnou účast na Vánoční besídce.

Také bychom rádi poděkovali rodině Macáků za loutky, které si děti jako vánoční dárečky pro radost odnesly domů.

 

Výstava betlémů

v 9.07

K Vánocům patří spousta krásných zvyklostí a tradic :) My jsme s dětmi navštívili Křížovu vilu a žatecké muzeum, abychom dětem mohli jednu z nich představit. V křížově vile probíhala výstava skleněných betlémů a v žateckém muzeu byly přichystány betlémy papírové. Děti si výstavy užili a to hlavně díky šikovným průvodkyním a panu průvodci, kteří dětem výstavu obohatili o příběhy z dávných dob, krásnou pohádkou a poutavým vyprávěním.

Studenti Obchodní akademie u nás na návštěvě

v 8.55

Žáci Obchodní akademie v Žatci si pro nás připravili předvánoční vystoupení na téma Vánoce. Při vystoupení dětem promítali prezentaci s krásnými obrázky, která byla doplněna o zpěv vánočních koled a povídání. Na konci žíci OA rozdali dětem malé vánoční dárečky a my jsme jim za odměnu zazpívali vánoční koledy.

Krmení ptactva :)

v 8.47

Jako každý rok, jsme si zopakovali s dětmi krásnou tradici a to krmení labutí a kachniček u žatecké řeky Ohře. Děti doprovázel pejsek pana učitele Františka, který se jmenuje Barborka. Na rozdíl od dětí, z Barborky, kachničky neměli velkou radost :) .

Mikuláš besídka

v 8.33

Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš,
přišel s čertem na koledu.


A my jsme rádi, že sebou přivedli i hodného andílka, který čertovi nedovolil odnést žádné z našich šikovných a samozřejmě i nejhodnějších dětí ze školky :) . Mikulášská besídka se neobešla bez krásného vystoupení dětí, kde předvedly, co se pro Mikuláše krásného naučily a všechny byly odměněny sladkostmi, ale i trochou uhlí a brambor. Děkujeme za hojnou účast rodičů.


 

Plavecký areál Postoloprty

v 8.19

Na vánočním plavání nás přivítaly  paní Říhová a paní Taušková. Dětem připravily překrásné aktivity v bazénu, jako například pirátskou výpravu, chytání rybek, skluzavku, hravé žížalky a mnoho dalšího. Herní aktivity v ,,suchém bazénu“ děti také velice bavily, nejvíce cvičení na balonech za doprovodu vánočních říkadel a písní pod vedením instruktorky Lenky Tauškové. Nakonec si všechny děti vyzkoušely saunování a sladkou tečkou nakonec byl dortík v bufetu BUBLINA. Po cestě zpět do Žatce, jsme si vypustili balónek štěstí s přáním, aby jsme všichni do Nového roku vstoupili zdraví a veselí. Do postoloprtského bazénu se vydáme s dětmi příští rok znovu a už teď se velice těšíme.

www.plavanibublina.cz

Předvánoční dopoledne :)

18.12.2012 v 10.00

Dne 18.12.2012 jsme s dětmi navštívili Křížovu vilu, kde pro nás připravili žáci Liběšické základní školy překrásné předvánoční odpoledne. Děti byly nadšené jak z pohádky o ,,Neposedných zvířátcích“, tak ze zpívané pohádky ,,O Budulínkovi“. Všichni jsme si zazpívali několik překrásných vánočních koled  a potěšili se nádhernými výrobky, které si pro nás také připravily děti z Liběšické školy. Děkujeme dětem a učitelkám z Liběšic za krásné dopoledne :) .


 

11.12.2012 v 13.14

Milí rodiče,

jak víte, snažíme se uskutečňovat pro Vaše děti a pro Vás zajímavé akce. Mezi ně patřila i dílna, kde si každý měl možnost vyrobit krásného draka.

Shodou náhod jsme se potkali při pořádání této dílny s tatínkem panem Kožíškem. Jelikož je zapálený rybář ihned ho napadla myšlenka (došly nám totiž režné nitě a neměli jsme držátka na pouštění draků) použít k pouštění draků rybářské pruty, navijáky a vlasce.

Obrátil se na všechny rybářské nadšence a během 14 dnů měla naše mateřská školka plno vlasců, sítí, malých rybářských prutů, provázků. Tak jsme mohli s draky vyrazit do terénu a pouštět je na rybářských prutech s navijákem. Drakiáda byla díky Vám rybáři úžasná. Těšíme se i na Vánoční besídku, kde s rybářskými pruty děti budou soutěžit o nejrychleji vyloveného kapříka. Za tento materiál především děkujeme firmě Chyť a pusť z Plzně, paní Pokorné z Budějovic, Evě Seidlové z Olšan a panu Kožíškovi, který to vše zorganizoval.

Další dobrá věc, která z tohoto setkání vznikla, bylo vymyšlení úložného prostoru na gymnastické míče a velké molitanové kostky. Opět pomohli rybáři. Firma pana Dobeše nám vyrobila přímo na zakázku zdarma 6×5 m sítě, které za pomoci pana Kožíška a pana Tesaře jsou již nainstalované v hale a nám vznikl nový úložný prostor.

Všem Vám moc děkujeme, neboť si uvědomujeme, že v dnešní době je vše nákladné a nám jste ušetřili finance pro děti na další činnosti.

 

Kolektiv MŠ speciální :)


Poděkování

5.12.2012 v 12.29

Dne 3.12.20012 začaly na žateckém náměstí každoroční, předvánoční trhy. Velice děkujeme maminkám paní Čekalové, paní Petrášové a naší paní učitelce Kleprlíkové za krásné betlémy z perníku. Tyto betlémy poslouží dobré věci, budou prodány na vánočních trzích a penízky za ně utržené půjdou na vánoční dárky pro naše děti.