Archív: 2016

Vánoční besídka

22.12.2016 v 18.31

Dopoledne plné vánočních tradic, cukroví a zábavy. Takový den jsme měli v naší školce dne 22.prosince. Pro rodiče s dětmi jsme si připravili krátké představení pro pobavení.  V každé třídě měl pak každý možnost vyzkoušet si nějakou tu vánoční tradici či aktivitu jako lití olova, pouštění lodiček, polaz,  nebo dokonce výrobu pohlednice a svíčky. Samozřejmě nechyběla ani soutěž o nejlepší cukroví :)

Plavání v Postoloprtech

20.12.2016 v 21.49

Spoustu legrace, plavání a saunování. Přesně takové odpoledne měly děti v úterý 20.prosince.
Navštívili jsme bazén v Postoloprtech, kde jsme strávili sportovní odpoledne – skoky do bazénu, vození se na matračkách a samozřejmě jsme navštívili i již zmíněnou saunu. Na zpáteční cestě čekalo děti překvapení – lampion přání, ve kterém jsme naše tajná přání poslali do nebe Ježíškovi.


Naše MŠS na bowlingu

13.12.2016 v 7.42

V úterý 13.prosince měly děti příjemné zpestření dne. Všechny třídy společně vyrazily na bowling, kde jsme si užili spoustu zábavy.


Ptačí budka

9.12.2016 v 8.25

Děti na odpoledním kroužku  natíraly budku pro ptáčky pod vedením pana učitele Míry. Budka je již umístěna na zahrádce a je plně využívaná místním ptactvem :)


Zdobení stromečku

8.12.2016 v 7.58

Vánoce se blíží a tak se ani naše školka neobešla bez nádherného vánočního stromečku který nám byl darován,  za což tímto moc děkujeme. Děti náš symbol Vánoc společnými silami ozdobili a celé zdobení jsme završili společnou fotografií i s vánočním pomocníkem, který k nám dorazil ze zahradnictví Cinke, jímž také mnohokrát děkujeme.

Mikulášská besídka

2.12.2016 v 7.22

Jako každoročně i v letošním roce zavítal 2.12.2016 za dětmi do žatecké Mateřské školy speciální Mikuláš s čertem a andělem. Děti si společně s rodiči a kolektivem MŠS užily začátek adventního času. Děti Mikulášovi pěkně zazpívaly a nachyběla ani bohatá nadílka. Ti stateční si ji převzali od samotného čerta. V některé nadílce se našel i kousek uhlí …. proč pak asi? Na památku se děti s Mikulášem, čertem i andělem vyfotografovaly.

Vystoupení na náměstí

1.12.2016 v 10.35

Naše školka oslavila příchod adventu tím, že jsme dne 1.prosince vystoupili na náměstí Svobody. Společně jsme zazpívali písně jako Čertí  polka, Mikuláši, Z jedné strany chvojka a Štědrý večer.
Součástí  této akce byl i prodej výrobků dětí  na stánku.

 

Tvořivá dílna – jóga a vánoční výzdoba

24.11.2016 v 12.09

Náplní tvořivé dílny, která se konala ve čtvrtek 24. listopadu, bylo cvičení jógy a tvorba vánočních věnců a svícnů. Na dvou stanovištích si děti zacvičily společně se svými rodiči a ostatními dospělými hravé jógové cviky, které se učitelé naučili na jógovém workshopu, jež ve Specince proběhl díky podpoře města Žatce před zahájením letošního školního roku. Na třetím stanovišti jsme pokračovali v aktivní předvánoční relaxaci a pod vedením Lucie Štafové jsme společně z přírodnin a ozdob vytvořili  krásnou vánoční výzdobu, která bude k zakoupení ve stánku na Náměstí Svobody 28. 11. a 1. 12. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další setkání!

Tvořivá dílna – přípravy na Advent

10.11.2016 v 8.49

Ve středu 9. 11. 2016 se ve Specince sešli rodiče a ostatní blízcí na další odpolední tvořivé dílně. Tentokrát jsme tvořili závěsné ozdoby a svícny z keramické hlíny a zdobili barevnými polevami perníčky, které děti vykrajovaly ve svých třídách v průběhu minulého týdne. Všem šikovným dospělým a dětem děkujeme za účast a těšíme se na další tvořivá setkání. :) Příští dílna se bude konat ve čtvrtek 24. 11., zacvičíme si společně s dětmi jógu a budeme tvořit věnce a další vánoční dekorace.

Exkurze z VOŠ Most

9.11.2016 v 8.56

Ve středu 9. 11. nás navštívili studenti z VOŠ v Mostě. Seznámili se se školním kurikulem, školními projekty, denním režimem v MŠS, prohlédli si kroniky a fotodokumentaci školních akcí a na chvíli se zapojili do činností s dětmi v jednotlivých třídách.