Archív: 2014

Mikulášská besídka

10.12.2014 v 17.33

Hudry hudry, dupy dupy…

Čert nám leze do chalupy…

Nejen tato básnička zazněla 5.12.2014 na Mikulášské besídce pořádané u nás ve školce. Za dětmi sem přišel Mikuláš, andílek a jeden hodný čertík :) . Děti rodičům předvedly, jaké krásné písně se naučily a společně jsme si zazpívali vánoční koledy. Čertík si do pekla žádnou ratolest neodnesl a tak už se společně můžeme těšit na přicházející Vánoce…

 

Předškoláci

v 17.27

Ve třídě předškoláků se již pomalu připravujeme na zápis do první třídy. Pro děti je v tuto chvíli velice důležité začít se seznamovat s prostředím školy, učitelkami. Proto jsme navštívili s dětmi Základní školu v ulici Svatopluka Čecha. Pro děti zde bylo připraveno hravé dopoledne plné úkolů a her. Od studentů děti poté dostaly krásný vlastnoručně vyráběný dárek. Děkujeme :)

 

Vstoupení žáků OA u nás ve školce

v 17.04

Do naší školky za dětmi přišli studenti z Obchodní akademie v Žatci a to s předvánočním vystoupení. Studenti děti pobavili hranou scénkou, obdarovali maličkostmi a nakonec si s námi zazpívali vánoční písně :) . Děkujeme paní učitelce Štogerové a paní ředitelce Klímové a především studentům za jejich návštěvu v předvánočním čase.

 

POZVÁNKA

v 16.56

Zveme Vás na dvě probíhající výstavy výrobků našich dětí:

První vystavené výrobky naleznete v prostorách městské knihovny, na téma: 1010 výročí oslav města Žatec

Druhá výstava se koná ve Sladovně – zde naleznete keramické betlémy a také kamenný betlém :) Pro tyto betlémy můžete přímo na místě hlasovat.

Za případné hlasy děkujeme :)

 

Převánoční čas

v 16.49

 

Město Žatec uspořádalo v předvánočním čase na náměstí Svobody každodenní program pro naše nejmenší :) . Děti vystupovaly na náměstí ve středu 3.12. od 16:00hod. Vystoupení předcházelo nahrávání našeho pásma písní v divadle Žatec, kde si děti mohly vyzkoušet, jak se cítí na jevišti zpěváci nebo herci :) . Také v tomto týdnu naše školka prezentovala výrobky dětí ve stánku a to ve dnech 3.12, 4.12, 5.12. Děkujeme všem kdo se ve stánku za námi zastavili a zakoupili si výrobek našich dětí.Výlet do Prahy

26.11.2014 v 12.20

Dne 26.listopadu jsme se vydali s dětmi do našeho hlavního města – Prahy. Zde jsme navštívili, již poněkolikáté, divadlo Spejbla a Hurvínka. Tentokráte jsme shlédli pohádku: Jak s Máničkou šili všichni čerti. Po překrásné pohádce a vydatném občerstvení jsme se přesunuli do Muzea městské hromadné dopravy :) . Zde si děti mohly nejen prohlédnout staré tramvaje a další dopravní prostředky, ale také například hledat skřítky průvodčí a jiné. Celý výlet byl i díky krásnému počasí velice vydařený a již teď se těšíme co v Praze objevíme příště.

Drakiáda Přívlaky

20.11.2014 v 13.30

Listopad je měsícem posledním podzimním a co více patří k podzimu než pouštění draků, opékaní jablíček nad ohněm, atd… To vše jsme si vyjeli splnit do Přívlak. Děti si nejen užily pouštění draků, opékání jablíček, ale také návštěvu farmy. Tam na ně čekali koníci, kachny, ovce, aj… Děkujeme Kateřině Nekolné, že nás na její krásné farmě provedla :)

Celé Česko čte dětem

v 13.23

Naše mateřská škola se zapojila do projektu: Celé Česko čte dětem

První čtení proběhlo 20.11.2014 a touto cestou děkujeme panu Kotvaldovi za překrásnou pohádku O princezně Ladě. Těšíme se na další rodiče, prarodiče a společně strávená dopoledne :) .

Divadlo Rozmanitostí s prohlídkou divadelního zákulisí

v 13.17

Dne 14.11.2014 jsme se vydali již podruhé v tomto školním roce do divadla Rozmanitostí v Mostě :) . S dětmi jsme shlédli překrásné vystoupení o Kůzlátkách. Po představení na nás čekalo velké překvapení: Vydali jsme se na průzkum divadelního zákulisí. Jedna z hereček tohoto divadla, nás provedla šatnami herců, loutkovou místností, místností kde vládnou švadleny. Nebo nám ukázala místnost kde sídlí pan řezbář a jak se stará o loutky :) . Dopoledne plné překvapení jsme si všichni náramně užili a těšíme se na další představení tohoto úžasného divadla.


Tvořivé dílny

13.11.2014 v 12.38

Dne 11.11.2014 se konala již třetí tvořivá dílna – s vánoční tématikou. Rodiče a děti si společně vytvořili keramické výrobky – svícny, prasátka pro štěstí, aj… Děkujeme rodičům za opět krásnou atmosféru a úžasné odpoledne.